Kotva
Virtuální prohlídka

Projekty
Partneři
Mapa webu
A
A
A

Tisknu, tiskneš, tiskneme

Zobrazeno: 568x
Zařízení, které dokáže vytisknout trojrozměrný objekt

     Zařízení, které dokáže vytisknout trojrozměrný objekt podle předlohy nebo existujícího digitální 3D modelu, zná v současné době téměř každý. Když ale na vlastní oči vidíte, jak „z ničeho“ najednou vyroste předmět, připadá vám to stejně jako zázrak.    

     Učitel odborných předmětů Tomáš Louthan dodává: „Naše nová tiskárna Siran Evolution patří k pokročilejším modelům, a tím pádem zvládne tisk dvou materiálů zároveň. Během jednoho tisku lze vytisknout model o rozměrech 22 x 22 x 25 cm, následným post processingem lze pak z dílčích modelů poskládat neomezeně velký celek. Prozatím jsme vytiskli spoustu názorných učebních pomůcek, nejčastěji určené pro studium různých stavebních konstrukcí a děl historické a moderní architektury, např. Koloseum a Pantheon, dále ukázky konstrukčních systémů budov a skládací model komína. V tomto duchu hodláme pokračovat, plánujeme stále složitější a detailněji propracované modely, aktuálně máme rozpracovaný digitální model naší školy. Pro studenty jsme v rámci předmětu Ateliéry vyhlásili soutěž o nejlepší práci, a tu si pak vítěz bude moci vytisknout.“

     Využití je opravdu široké, a na naší škole si tiskárna příliš neodpočine. Studenti tak získají další znalosti, které jim pomohou v budoucnosti, ať již při vysokoškolském studiu nebo v praxi.